Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi mierne postúpili v oblasti Donecka a dediny Verbove, pozičné boje majú pokračovať aj pri Robotyne

V najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny.

9.1.2024 (SITA.sk) – Ruské jednotky potvrdili postup v oblasti mesta Doneck a dediny Verbove, pričom pokračujú pozičné boje pozdĺž celej frontovej línie. V najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Geolokačné snímky zverejnené 7. januára ukazujú, že ruské jednotky postúpili na východný okraj Heorhijivky, asi šesť kilometrov západne od Donecka. Ruskí vojenskí blogeri tvrdili, že ruské sily dobyli dva kostoly v spomenutej Heorhijivke a postúpili o 300 metrov.

Pozičné bojové operácie prebiehali západne od Donecka v oblastiach Marjinky a Heorhijivky, ako aj juhozápadne od Donecka v oblastiach Novomychajlivky a Pobjedy.

Ruské jednotky potvrdili ofenzívu aj na západe Záporožskej oblasti. Geolokačné snímky zverejnené 8. januára ukazujú, že ruské jednotky mierne postúpili na západ od dediny Verbove.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Ruské a ukrajinské zdroje tvrdia, že pozičné boje pokračujú pri obci Robotyne, západne od Verbového a severne od Novoprokopivky. Ruský vojenský bloger uviedol, že pre ľad v smere na Záporožiu môžu ruské jednotky postupovať len pomocou obrnených pásových vozidiel.

Viac k témam: Doneck, rusko-ukrajinský konflikt, Verbove, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Rusi mierne postúpili v oblasti Donecka a dediny Verbove, pozičné boje majú pokračovať aj pri Robotyne © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií