Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi nasadili na hraniciach pri Charkovskej oblasti protiústupové jednotky, kadyrovci majú zabrániť aj dezerciám

Kadyrovci sú príslušníci prokremeľských síl čečenského vodcu Ramzana Kadyrova.

10.6.2024 (SITA.sk) – Ruská armáda nasadila na hraniciach svojej krajiny s ukrajinskou Charkovskou oblasťou takzvané blokačné protiústupové jednotky tvorené kadyrovcami, čiže príslušníkmi prokremeľských síl čečenského vodcu Ramzana Kadyrova.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ich cieľom je zabrániť ústupu alebo dezerciám ruských vojakov. Ako informuje web Ukrajinská pravda, povedal to hovorca ukrajinskej operačnej strategickej skupiny Chortycia Nazar Vološyn pre národnú ukrajinskú televíziu.

Koniec-koncov sily nepriateľa utrpeli straty a sú porazené. Takže na podporu ich akcií je nepriateľ nútený manévrovať s rezervami, presúvať jednotky k blízkosti našej štátnej hranice a dopĺňať svoje sily a techniku,“ dodal Vološyn.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: Charkovská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi nasadili na hraniciach pri Charkovskej oblasti protiústupové jednotky, kadyrovci majú zabrániť aj dezerciám © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií