fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi nedobyli Soledar, ale utrpeli značné straty a ustúpili, tvrdí veliteľ ukrajinských pozemných síl

Vďaka odvahe našich obrancov a šikovnému a kompetentnému použitiu ich zbraní, nepriateľ utrpel značné straty a opäť ustúpil, povedal Oleksandr Syrskyj.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.1.2023 (Webnoviny.sk) – Veliteľ pozemných síl ukrajinskej armády Oleksandr Syrskyj tvrdí, že vyhlásenia ruskej propagandy o údajnom dobytí mesta Soledar neďaleko Bachmutu v Doneckej oblasti sú nepravdivé.

Na Telegrame tlačového odboru armády uviedol, že „ruskí útočníci sa pokúsili zaútočiť na Soledar, ale utrpeli straty a ustúpili“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Nepriateľ sa opäť zúfalo pokúsil zaútočiť na mesto Soledar z rôznych smerov a vrhol do boja najprofesionálnejšie oddiely Wagnerovej skupiny. Zároveň, vďaka odvahe našich obrancov a šikovnému a kompetentnému použitiu ich zbraní, nepriateľ utrpel značné straty a opäť ustúpil, napriek propagandistickým tvrdeniam nepriateľa o údajnom dobytí Soledaru,“ povedal Syrskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu povedal, že Syrskyj navštívil ukrajinské pozície pri Bachmute a Soledare a že tam budú premiestnené ďalšie jednotky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Soledar
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi nedobyli Soledar, ale utrpeli značné straty a ustúpili, tvrdí veliteľ ukrajinských pozemných síl © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií