fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi nemajú pod kontrolou Čierne more a zatiaľ stratili možnosť dobyť Odesu

Oleksij Reznikov pri zmienke o územiach na ľavom brehu rieky Dnepr podotkol, že tam je situácia napätejšia.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.2.2023 (SITA.sk) – Počas prípadnej rozsiahlej ruskej protiofenzívy neexistuje riziko pre juh Ukrajiny z Čierneho mora. Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Naozaj nerád robím prognózy a hodnotím názory, ale na to, aby existovalo riziko dobytia Odesy a regiónu všeobecne, musí mať Rusko kontrolu nad Čiernym morom. O túto príležitosť sme ich však pripravili,“ povedal Reznikov.

Poukázal tiež na to, že Ukrajinci použili protilodnú riadenú strelu Neptun, keď sa zamerali na ruský krížnik Moskva „Navyše, naše komplexy protilodnej pobrežnej ochrany fungujú, takže nevidím žiadnu šancu, že by sa (Rusi) k Odese priblížili z mora,“ povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Pri zmienke o územiach na ľavom brehu rieky Dnepr podotkol, že tam je situácia napätejšia, keďže „nepriateľ má príležitosť doplniť do svojich jednotiek zbrane, výstroj a personál“.

Viac k témam: Čierne more, Odesa, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi nemajú pod kontrolou Čierne more a zatiaľ stratili možnosť dobyť Odesu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zelenskyj: Najbližšie dni vojny budú rozhodujúce, ruská armáda smeruje k väčším operáciám (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií