Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi nepostupujú hlbšie do Charkovskej oblasti, namiesto toho uprednostňujú vytvorenie nárazníkovej zóny

Podľa analytikov tempo ruských útočných operácií v severnej časti Charkovskej oblasti pokleslo.

16.5.2024 (SITA.sk) – Ruské sily nepostúpili viac ako osem kilometrov od hraníc v severnej časti Charkovskej oblasti, kde majú v úmysle vytvoriť „nárazníkovú zónu“ namiesto toho, aby postupovali hlbšie. V najnovšej správe o vojne na Ukrajine to konštatujú analytici amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Podľa analytikov tempo ruských útočných operácií v severnej časti Charkovskej oblasti pokleslo po tom, čo Rusi pôvodne obsadili Ukrajincami menej bránené oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a ukrajinskí vojenskí predstavitelia však medzičasom uviedli, že ukrajinské sily čiastočne stabilizovali situáciu v severnej časti Charkovskej oblasti, ktorá hraničí s Ruskom.

Ruské sily dosiahli od 10. mája taktické úspechy v severnej časti Charkovskej oblasti v lokalitách, kde ukrajinské sily zámerne nevytvorili významné obranné línie.

Zdá sa, že Rusi v súčasnosti uprednostňujú vytvorenie „nárazníkovej zóny“ pred postupovaním hlbšie do Charkovskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Charkovská oblasť, ruské sily, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské sily, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusi nepostupujú hlbšie do Charkovskej oblasti, namiesto toho uprednostňujú vytvorenie nárazníkovej zóny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií