Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi neuspeli v opakovanom pokuse získať stratené pozície pri Robotyne, protiofenzíva pokračuje vo viacerých oblastiach

Obec Robotyne Ukrajinci oslobodili v auguste.

30.10.2023 (SITA.sk) – Ruskí vojaci sa počas uplynulého dňa neúspešne pokúšali získať stratené pozície pri obci Robotyne v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny a pri dedine Andrijivka v Doneckej oblasti na východe krajiny.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje pondelkovú správu ukrajinského generálneho štábu. Obec Robotyne Ukrajinci oslobodili v auguste a Andrijivku v septembri.

Ukrajinská armáda v rámci protiofenzívy, ktorá trvá päť mesiacov, pokračuje v Záporožskej aj v Doneckej oblasti v útočných operáciách, a to južne od mesta Bachmut a smerom k mestu Melitopoľ, konštatoval generálny štáb. Dodal, že počas uplynulého dňa Ukrajinci odrazili ruské útoky pri meste Kupiansk v Charkovskej oblasti a vo viacerých obciach pri mestách Lyman, Avdijivka a Marinka v Doneckej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Charkovská oblasť, donecká oblasť, Kupiansk, Lymaň, Melitopoľ, Robotyne, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva, Záporožie
Zdroj: SITA.sk – Rusi neuspeli v opakovanom pokuse získať stratené pozície pri Robotyne, protiofenzíva pokračuje vo viacerých oblastiach © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií