Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi obnovili útočné operácie v Charkovskej oblasti, do oblasti vyslali záložné jednotky

Ukrajinci očakávajú zintenzívnenie paľby aj v iných oblastiach.

11.5.2024 (SITA.sk) – Ruskí vojaci v sobotu ráno obnovili útočné operácie pri obci Hlyboke v Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny. Kyjev očakáva, že Rusi zintenzívnia paľbu. Pre web Ukrajinská pravda to povedal zdroj z ukrajinskej armády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Nepriateľ v sobotu ráno obnovil útočné operácie v určitých oblastiach blízko obce Hlyboke. Použili delostrelectvo proti dedine Starycia. Ďalšie zintenzívnenie paľby očakávame aj v iných oblastiach, najmä na obce Strileča a Hlyboke,“ povedal zdroj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Správy o zintenzívnení aktivít ruskej armády a o prebiehajúcich bojoch v Charkovskej oblasti sa objavili v piatok. Ukrajinské ministerstvo obrany informovalo, že na sever oblasti vyslalo záložné jednotky.

Viac k témam: Charkovská oblasť, Hlyboke, rusko-ukrajinský konflikt, Starycia, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusi obnovili útočné operácie v Charkovskej oblasti, do oblasti vyslali záložné jednotky © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií