Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi opäť útočili na Odeskú oblasť, zamerali sa na dunajské prístavy a zásoby obilia (foto)

Útok vykonali iránskymi dronmi Šáhid.

24.7.2023 (SITA.sk) – Rusko sa počas nočného útoku dronmi zameralo na ukrajinskú prístavnú infraštruktúru na rieke Dunaj a zásoby obilia. V samostatných vyhláseniach to oznámila ukrajinská armáda, informuje spravodajský portál CNN.

Štvorhodinový útok

Útok vykonali iránskymi dronmi Šáhid a trval štyri hodiny, uviedlo ukrajinské južné operačné velenie na sociálnej sieti Facebook.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské sily protivzdušnej obrany zničili tri drony, no „niektoré“ sa cez nich dostali, povedal v samostatnom vyhlásení hovorca odeskej oblastnej vojenskej správy Serhij Bratčuk.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ruskí okupanti podľa neho „naďalej útočia na civilné zariadenia a ukrajinské obilie“, cituje portál Ukrajinská pravda.

Zničený aj sklad s obilím

Podľa šéfa odeskej oblastnej vojenskej správy Oleha Kipera pri útoku utrpelo zranenia šesť ľudí.

Ako ďalej uviedol na komunikačnej platforme Telegram, troch z nich hospitalizovali s ľahkými šrapnelovými zraneniami a pomliaždeninami. CNN vysvetľuje, že na Ukrajine sa nachádzajú tri hlavné dunajské prístavy – Izmajil, Reni a Usť-Dunajskyj, no v príspevku sa neuvádza, ktorý bol zasiahnutý.

Ukrajinská armáda uviedla, že pri útoku bol zničený sklad s obilím a poškodené boli aj skladovacie nádrže na iné druhy nákladu. V jednom z výrobných zariadení vypukol požiar, ktorý sa však rýchlo podarilo uhasiť.

Overnight russia attacked the port infrastructure of the Danube region in the #Odesa region with „Shahed-136“ drones. Three drones were destroyed by air defense forces. Oleg Kiper, the head of Odesa RMA, said a result of the impact, a hangar with grain was destroyed, tanks for… pic.twitter.com/UDDmqCj7f9
— Ukraine Front Lines (@EuromaidanPR) July 24, 2023

Viac k témam: Dunaj, Iránske drony, obilie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi opäť útočili na Odeskú oblasť, zamerali sa na dunajské prístavy a zásoby obilia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií