fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi plánujú nakrútiť vlastnú verziu seriálu Černobyľ

Máte tip? napíšte nám mailom

Seriál Černobyľ zrejme očakávania Rusov neuspokojil. Ich televízia NTV pracuje na vlastnej verzii toho, čo sa v elektrárni udialo.

O minisérii Černobyľ od HBO sme už v minulosti písali. Seriál založený na najhoršej nukleárnej katastrofe v histórii ľudstva sa divákom a kritikom podľa hodnotení veľmi páčil. V rebríčku najlepšie seriály sa na portáli Česko-Slovenská filmová databáza presadil na prvé miesto. Aj na portáli IMDb sa v rebríčku najpopulárnejšie televízne seriály umiestnil na prvom mieste.

Ruská verzia seriálu sa bude podľa ČSFD líšiť v tom, že hlavnými hrdinami budú agenti KGB. Tí sa budú snažiť prekaziť plány CIA, ktorá vyslala jedného zo svojich agentov, aby chod Černobyľskej atómovej elektrárne sabotoval. Režisérom ruskej verzie seriálu bude Alexej Muradov, ktorý povedal, že ukáže „čo sa tam vtedy naozaj stalo“.

černobyľ
Černobyľská elektráreň po havárii. Zdroj: HBO

„Existuje teória, že Američania infiltrovali jadrovú elektráreň v Černobyle,“ povedal v interview pre bulvárne noviny Komsomolskaya Pravda Alexej Muradov. „Mnohí historici nevylučujú možnosť, že v deň výbuchu pracoval na stanici agent tajných služieb nepriateľa.“ Portál The Hollywood Reporter uvádza, že ruské ministerstvo kultúry prispelo na seriál 30 miliónov rubľov, čo je v prepočte vyše 409-tisíc eur.

Prečítajte si tiež:
Milujete online filmy a seriály? Netflix je pre vás to pravé orechové!

Podľa Svetovej jadrovej asociácie bola havária v Černobyle v roku 1986 výsledkom chybného dizajnu reaktora, ktorý prevádzkoval nedostatočne vyškolený personál.

Zdroj: bbc.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií