Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi po 44 dňoch opäť podnikli raketový útok na Kyjev, letecký poplach trval takmer tri hodiny (foto)

Nad Kyjevom zostrelili tri desiatky rakiet.

21.3.2024 (SITA.sk) –
V ukrajinskej metropole Kyjev a priľahlej Kyjevskej oblasti zostrelila protivzdušná obrana v stredu večer približne tri desiatky nepriateľských rakiet vrátane balistických.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie Kyjevskej mestskej vojenskej administratívy na Telegrame. Bol to prvý raketový útok na Kyjev po 44 dňoch.

Ruskí okupanti použili riadené strely zo strategických bombardérov a balistické strely odpálené z územia Ruska. Po zložitých manévroch v susedných oblastiach sa rakety dostali do hlavného mesta takmer súčasne z rôznych smerov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ruský raketový útok na Kyjev – 21. marec 2024 (fotografie)

Letecký poplach v hlavnom meste trval takmer tri hodiny. Momentálne sú s určitosťou známi dvaja zranení – jedenásťročné dievča a 38-ročný muž. Zatiaľ neevidujú žiadne obete na životoch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusi po 44 dňoch opäť podnikli raketový útok na Kyjev, letecký poplach trval takmer tri hodiny (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií