fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi počas neúspešného útoku pri ukrajinskom meste Vuhledar stratili najmenej 30 obrnených bojových vozidiel (video)

Podľa britskej vojenskej spravodajskej služby ruskí vojaci pravdepodobne utiekli a zanechali väčšinou nepoškodenú techniku.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.2.2023 (SITA.sk) – Ruské ozbrojené sily tento týždeň pravdepodobne stratili najmenej 30 obrnených bojových vozidiel pri jednom neúspešnom útoku neďaleko mesta Vuhledar na východe Ukrajiny. Uviedla to v piatok britská vojenská spravodajská služba.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruskí vojaci pravdepodobne utiekli a zanechali najmenej 30 väčšinou nepoškodených obrnených bojových vozidiel po neúspešnom útoku,” konštatovalo britské ministerstvo obrany. Informuje o tom web The Guardian.

russian defense minister Shoigu: “Currently, combat operations in the Vuhledar area are going successfully.”
So true. pic.twitter.com/oCxcRRwK2l

— Defense of Ukraine (@DefenceU) February 10, 2023

Ukrajinský rezort obrany v piatok zverejnil na mikroblogovacej sieti Twitter videozáznam, ktorý ukázal niekoľko ruských obrnených bojových vozidiel a tankov rozptýlených na bojisku neďaleko Vuhledaru. Informácie o strate obrnených bojových vozidiel a tankov vyvolali nový hnev prominentných ruských provojnových blogerov.

Pre túto epizódu je tu pre velenie očividne veľa otázok, stratené bolo množstvo techniky … Tanková divízia prišla o svoju bojovú schopnosť,” napísal ruský provojnový bloger, ktorý vystupuje pod menom Rybar a má viac ako milión sledovateľov.

Prečítajte si tiež:
Zelenskyj po útoku na Vinnyciu vyzval medzinárodnú komunitu, aby uznala Rusko za teroristický štát (video)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi počas neúspešného útoku pri ukrajinskom meste Vuhledar stratili najmenej 30 obrnených bojových vozidiel (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií