fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi pravdepodobne prišli pri Vuhledare o takmer celú elitnú 155. brigádu námornej pechoty

Brigáda mala mať dohromady asi 5-tisíc vojakov, ktorí boli buď zabití, zranení alebo zajatí.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.2.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda v bojoch o Vuhledar v Doneckej oblasti na východe krajiny pravdepodobne zničila „takmer celú brigádu“ ruskej 155. námornej pechoty.

Informoval o tom web Politico s odvolaním sa na ukrajinského vojenského predstaviteľa Oleksija Dmytraškivského. Brigáda mala podľa neho dohromady asi 5-tisíc vojakov, ktorí boli buď zabití, zranení alebo zajatí.

Slabý výcvik mobilizovaných vojakov

Ruské jednotky strácali v tejto oblasti 150 až 300 ľudí denne. Okrem toho počas ostatného týždňa prišli o zhruba 130 kusov vojenskej techniky vrátane 36 tankov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Inštitút pre štúdium vojny (ISW) poukázal na to, že nedávny neúspech Ruska v oblasti Vuhledaru, ktorý leží asi 150 kilometrov juhozápadne od Bachmutu, poukazuje na slabý výcvik novo zmobilizovaných ruských vojakov.

Nepoučiteľní hlupáci

Ruskí vojenskí blogeri obvinili ruských veliteľov z bagatelizovania problému a uviedli, že slabý systémový výcvik ruského zmobilizovaného personálu pravdepodobne povedie k ďalším podobným taktickým zlyhaniam.

Jeden z nich, niekdajší ruský veliteľ Igor Girkin, pesimisticky označil porážku pri Vuhledare za koniec ofenzívy ruskej armády na celom doneckom fronte, pričom ruských generálov označil za „úplných hlupákov, ktorí sa nepoučia na vlastných chybách“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Českí hasiči bojovali s požiarom v meste Hradec Králové, plamene zničili halu s odpadom

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi pravdepodobne prišli pri Vuhledare o takmer celú elitnú 155. brigádu námornej pechoty © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií