Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi presúvajú svoje jednotky z Chersonskej oblasti na severovýchod Ukrajiny, hlási Národné centrum odporu

Ruská armáda tiež zvyšuje počet príslušníkov dobrovoľníckeho práporu Vasilija Margelova, ktorý je zložený z obyvateľov okupovaných území kolaborujúcich s Rusmi.

8.6.2024 (SITA.sk) – Ruská armáda presúva svoje jednotky z Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny na charkivský front na severovýchode.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje spravodajský web Ukrajinská pravda, uviedlo to ukrajinské Národné centrum odporu, podľa ktorého Rusi do okolia Charkiva z okupovaných území na juhu presúvajú aj svojich operátorov dronov.

Národné centrum odporu dodalo, že ruská armáda zvyšuje počet príslušníkov dobrovoľníckeho práporu Vasilija Margelova, ktorý je zložený z obyvateľov okupovaných území kolaborujúcich s Rusmi. Moskva sa tak snaží nahradiť straty svojich jednotiek.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi presúvajú svoje jednotky z Chersonskej oblasti na severovýchod Ukrajiny, hlási Národné centrum odporu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií