fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi prišli počas vojny na Ukrajine doposiaľ o viac než 98-tisíc vojakov, tvrdí ukrajinský generálny štáb

Počas soboty zaznamenali ruskí okupanti najväčšie straty v smere na Bachmut a Lyman, uviedol generálny štáb.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.12.2022 (Webnoviny.sk) – V doterajšom priebehu vojny na Ukrajine zabila tamojšia armáda 98 280 ruských vojakov. Na Facebooku o tom informoval generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl, ktorý dodal, že iba počas soboty prišlo o život 590 ruských vojakov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko podľa ukrajinského generálneho štábu dosiaľ prišlo aj o 2987 tankov, 5963 bojových obrnených vozidiel, 4579 vozidiel a palivových nádrží, 1948 delostreleckých systémov, 410 odpaľovacích raketových systémov, 211 systémov protivzdušnej obrany, 264 vrtuľníkov, 281 lietadiel, 1649 dronov, 653 striel s plochou dráhou letu, 16 lodí a 174 kusov špeciálnej techniky.

Počas soboty zaznamenali ruskí okupanti najväčšie straty v smere na Bachmut a Lyman, uviedol generálny štáb.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi prišli počas vojny na Ukrajine doposiaľ o viac než 98-tisíc vojakov, tvrdí ukrajinský generálny štáb © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií