Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sa môžu pokúsiť o ďalšiu protiofenzívu vo Vuhledare, ale predpokladá sa, že významné zisky nedosiahnu

V najnovšej aktualizácii to naznačujú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny.

10.3.2023 (SITA.sk) – Rusko sa môže pokúsiť spustiť ďalšiu protiofenzívu vo Vuhledare v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny, ale pre problémy s vojenským personálom a dodávkami munície pravdepodobne nedosiahne významné zisky.

V najnovšej aktualizácii to naznačujú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Táto analýza odzrkadľuje to, čo v národnej televízii vo štvrtok povedal hovorca ukrajinskej armády Oleksij Dmytraškivskyj.

„O ofenzíve nemôže byť ani reči, pretože nepriateľ utrpel značné straty. Posledný týždeň so svojimi najlepšími jednotkami agresívne zaútočili na pozície pri Vuhledare, Marjinke a Avdijivke. Teraz je však zrejmé, že morálka a psychický stav ruskej armády sa drasticky zhoršili,“ povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi sa môžu pokúsiť o ďalšiu protiofenzívu vo Vuhledare, ale predpokladá sa, že významné zisky nedosiahnu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií