Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sa vraj pripravujú na ďalšiu vlnu útokov v Doneckej oblasti, zmenili taktiku

ISW cituje prokremeľského ruského vojenského blogera, ktorý tvrdí, že ruské sily neďaleko Avdijivky výrazne zmiernili tempo pozemných útokov.

2.11.2023 (SITA.sk) – Ruské sily sa pravdepodobne pripravujú na ďalšiu vlnu mimoriadne vyčerpávajúcich pozemných útokov pechoty na ukrajinské pozície pri meste Avdjivka v Doneckej oblasti na východe krajiny.

Zmiernenie pozemných útokov

V najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine to konštatuje americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

ISW cituje prokremeľského ruského vojenského blogera, ktorý tvrdí, že ruské sily neďaleko Avdijivky výrazne zmiernili tempo pozemných útokov zo severu a juhu a uprednostnili silné delostrelecké údery na ukrajinské predné pozície a tylové oblasti.

Príprava bojiska

Cieľom týchto leteckých a delostreleckých útokov je podľa ISW s najväčšou pravdepodobnosťou pripraviť bojisko pred novou vlnou útokov ruskej pechoty.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Počas prvej vlny útokov pri Avdijivke medzi 9. a 13. októbrom Moskva prišla o 99 vozidiel a počas druhej vlny medzi 14. a 23. októbrom stratila 94 vozidiel, dodáva však ISW.

Viac k témam: donecká oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk – Rusi sa vraj pripravujú na ďalšiu vlnu útokov v Doneckej oblasti, zmenili taktiku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií