fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sa zameriavajú na Donbas, ale posilňujú aj obranu v Záporožskej oblasti

Prípadný veľký ukrajinský prielom v Záporožskej oblasti by vážne spochybnil obranyschopnosť ruského pozemného koridoru spájajúceho ruskú Rostovskú oblasť s okupovaným polostrovom Krym.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.2.2023 (SITA.sk) – Pre ruských okupantov zostáva napriek zameraniu sa na Donbas na východe Ukrajiny dôležité i udržiavanie obranného postavenia v Záporožskej oblasti. V najnovšej aktualizácii to tvrdí britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusko pravdepodobne ďalej posilnilo obranu v centrálnej časti Záporožskej oblasti, najmä v blízkosti mesta Tarasivka. Napriek súčasnému operačnému zameraniu na centrálny Donbas, Rusko zostáva znepokojené strážením území svojej predĺženej frontovej línie,” uvádzajú Briti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa britského ministerstva obrany by prípadný veľký ukrajinský prielom v Záporožskej oblasti vážne spochybnil obranyschopnosť ruského pozemného koridoru spájajúceho ruskú Rostovskú oblasť s okupovaným polostrovom Krym. Ukrajinský úspech v Luhanskej oblasti by navyše ešte viac podkopal cieľ Ruska „oslobodiť“ Donbas.

Viac k témam: Donbas, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi sa zameriavajú na Donbas, ale posilňujú aj obranu v Záporožskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií