Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi schválili zákaz zmeny pohlavia, snažia sa tým chrániť tradičné hodnoty krajiny

Zákon taktiež ruší manželstvá, v ktorých jedna osoba „zmenila pohlavie“, a bráni transrodovým ľuďom stať sa pestúnmi alebo adoptívnymi rodičmi.

19.7.2023 (SITA.sk) – Horná komora ruského parlamentu v stredu jednomyseľne schválila návrh zákona, ktorý zakazuje zmeny pohlavia. Zákonodarcovia zároveň odoslali túto legislatívu na podpis vodcovi Vladimirovi Putinovi.

Tento krok rozširuje snahu Kremľa „chrániť“ to, čo považuje za tradičné hodnoty krajiny. Návrh zákona, ktorý už predtým schválila dolná komora, zakazuje akékoľvek „lekárske zásahy zamerané na zmenu pohlavia osoby“, ako aj zmenu pohlavia v úradných dokumentoch a verejných záznamoch. Jedinou výnimkou bude lekársky zásah na liečbu vrodených anomálií.

Zákon taktiež ruší manželstvá, v ktorých jedna osoba „zmenila pohlavie“, a bráni transrodovým ľuďom stať sa pestúnmi alebo adoptívnymi rodičmi.

Zákonodarcovia vykresľujú toto opatrenie ako ochranu Ruska pred „západnou protirodinnou ideológiou“, pričom niektorí označujú zmenu pohlavia za „čistý satanizmus“.

Viac k témam: LGBTQ, Rusko, Zmena pohlavia
Zdroj: SITA.sk – Rusi schválili zákaz zmeny pohlavia, snažia sa tým chrániť tradičné hodnoty krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií