fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi spustili masívne útoky na Ukrajinu, chcú rozdrviť jej vojenský potenciál

Útoky spôsobili rozsiahle výpadky elektriny vo viacerých regiónoch vrátane Kyjeva a Odesy.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily „spúšťajú masívne útoky“ na Ukrajinu. Ako referuje spravodajský web CNN, v utorok to povedal ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Útoky sa uskutočňujú „presnými zbraňami dlhého doletu na vojenský systém velenia a riadenia, podniky vojensko-priemyselného komplexu, ako aj súvisiace zariadenia na rozdrvenie vojenského potenciálu Ukrajiny,” povedal Šojgu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V pondelok Rusko rozpútalo vlnu útokov bezpilotných lietadiel a rakiet naprieč Ukrajinou, ktorých cieľom bola energetická infraštruktúra krajiny. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že útoky spôsobili rozsiahle výpadky elektriny vo viacerých regiónoch vrátane Kyjeva a Odesy.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi spustili masívne útoky na Ukrajinu, chcú rozdrviť jej vojenský potenciál © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií