Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sú pri Charkove neaktívni a preskupujú sa, útočia však pri ďalších mestách

Ruská armáda útočí na kupianskom, lymanskom či kramatorskom fronte.

7.6.2024 (SITA.sk) – Na fronte pri Charkive na severovýchode Ukrajiny ruské ozbrojené sily počas uplynulého dňa nepodnikli nijaké aktívne operácie a preskupujú svoje jednotky. Uviedol to v piatok generálny štáb ukrajinskej armády, informuje web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusi však útočia pri mestách Kupiansk, Lyman, v smeroch na Karamatorsk, Pokrovsk a Orichove. Na kupianskom fronte sa odohrali štyri zrážky, na lymanskom fronte Ukrajinci odrazili tri útoky a na kramatorskom fronte zastavili dva ruské pokusy o postup.

Rusi na piatich miestach útočia na pokrovskom fronte. Útok podnikli aj na orichovskom fronte v okolí obce Kopani. Podľa ukrajinského generálneho štábu bol však tento útok neúspešný a Ukrajinci si svoje pozície udržali.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: Charkov, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusi sú pri Charkove neaktívni a preskupujú sa, útočia však pri ďalších mestách © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií