Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi tvrdia, že úspešne otestovali medzikontinentálnu balistickú raketu Bulava schopnú niesť jadrové hlavice

Z vyhlásenia nebolo bezprostredne jasné, kedy sa skúšky uskutočnili.

5.11.2023 (SITA.sk) – Ruská armáda v nedeľu informovala o úspešnom skúšobnom odpálení medzikontinentálnej balistickej strely schopnej niesť jadrové hlavice.

Ruské ministerstvo obrany vo vyhlásení uviedlo, že z jadrovej ponorky Imperator Alexander III triedy Borej odpálili raketu Bulava z podmorskej pozície v Bielom mori a zasiahli cieľ na polostrove Kamčatka na Ďalekom východe. Z vyhlásenia nebolo bezprostredne jasné, kedy sa skúšky uskutočnili.

Ruské vyhlásenia však prišli po sobotňajšom tvrdení ukrajinskej rozviedky, že Rusko koncom októbra a začiatkom novembra vykonalo testy nosičov jadrových zbraní, rakiet Yars a Bulava, ktoré nedopadli podľa predstáv Ruska.

Podľa ukrajinského obranného spravodajstva raketa Jars tento týždeň v stredu stratila kurz rovnako ako predtým 25. októbra počas predchádzajúcich veliteľských a štábnych cvičení strategických jadrových síl.

Rovnako neúspešne sa 25. októbra skončilo skúšobné odpálenie balistickej rakety RSM-56 Bulava z ponorky triedy Borej, čo opäť ukázalo jej nespoľahlivosť.

Viac k témam: Jadrové zbrane, Medzikontinentálna balistická strela (ICBM), Raketa RSM-56 Bulava
Zdroj: SITA.sk – Rusi tvrdia, že úspešne otestovali medzikontinentálnu balistickú raketu Bulava schopnú niesť jadrové hlavice © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií