fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi úmyselne vypúšťajú vodnú nádrž Kachovka v Chersonskej oblasti, tvrdia Ukrajinci

Vodná nádrž Kachovka predstavuje zdroj chladenia pre neďalekú Zaporižžskú jadrovú elektráreň okupovanú Rusmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.2.2023 (SITA.sk) – Ruskí okupanti na Ukrajine zámerne vypúšťajú vodnú nádrž Kachovka v Chersonskej oblasti. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na ukrajinskú vicepremiérku a ministerku pre reintegráciu dočasne okupovaných území Irynu Vereščukovú.

Nádrž dosiahla najnižší stav hladiny za tri desaťročia. „Toto je ekocída. Okupanti vypúšťajú vodnú nádrž Kachovka. Je to hrozba pre životné prostredie, zásobovanie vodou a poľnohospodárstvo v Zaporižžskej a Chersonskej oblasti,“ povedala Vereščuková.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vodná nádrž Kachovka predstavuje zdroj chladenia pre neďalekú Zaporižžskú jadrovú elektráreň okupovanú Rusmi.

„Aj keď znížená hladina vody nepredstavuje bezprostrednú hrozbu pre jadrovú bezpečnosť a ochranu, môže vyvolať obavy, ak to bude pokračovať,“ uviedol generálny riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Grossi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vodná nádrž Kachovka
Zdroj: SITA.sk – Rusi úmyselne vypúšťajú vodnú nádrž Kachovka v Chersonskej oblasti, tvrdia Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií