fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi utrpeli veľké straty pri pokuse dobyť Soledar, cesty mesta sú podľa Kyjeva posiate mŕtvymi telami

Oblasť  zažila v ostatných dňoch intenzívne boje. Šéf ruskej Vagnerovej skupiny v utorok tvrdil, že jeho sily ovládli „celé územie Soledaru“. Ukrajina však tieto tvrdenia poprela.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruské sily „utrpeli ťažké straty“ pri pokuse dobyť mesto Soledar v Doneckej oblasti na východnej Ukrajine. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na námestníčku ukrajinského ministra obrany Hannu Maľarovú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prístupy k mestu sú momentálne posiate telami zabitých Putinových jednotiek,“ povedala Maľarová. Dodala, že boje v meste sú „zúrivé“ a opísala ukrajinských vojakov ako „zúfalo bojujúcich“, ale prejavujúcich „maximálnu odolnosť a hrdinstvo“.

Oblasť okolo Soledaru zažila v ostatných dňoch intenzívne boje. Jevgenij Prigožin, šéf ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny, v utorok tvrdil, že jeho sily ovládli „celé územie Soledaru“. Maľarová však tieto tvrdenia poprela.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Soledar, Vagnerovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi utrpeli veľké straty pri pokuse dobyť Soledar, cesty mesta sú podľa Kyjeva posiate mŕtvymi telami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií