Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi v Doneckej oblasti podnikli takmer 2-tisíc delostreleckých a vzdušných úderov, z regiónu evakuovali 338 civilistov

Podľa miestnej polície od začiatku ruskej invázie z regiónu evakuovali takmer 159-tisíc civilistov vrátane 18 722 detí a 6 499 zdravotne postihnutých ľudí.

2.5.2024 (SITA.sk) – Počet ruských delostreleckých, raketových a leteckých úderov na Doneckú oblasť na východe Ukrajiny v stredu stúpol na takmer 2-tisíc, a to na 1 967 z utorkových 1 686. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent s odvolaním sa na štvrtkovú správu regionálnej polície.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské úrady v stredu z Doneckej oblasti evakuovali 338 civilistov vrátane 42 detí. Podľa miestnej polície od začiatku ruskej invázie z regiónu evakuovali takmer 159-tisíc civilistov vrátane 18 722 detí a 6 499 zdravotne postihnutých ľudí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: donecká oblasť, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusi v Doneckej oblasti podnikli takmer 2-tisíc delostreleckých a vzdušných úderov, z regiónu evakuovali 338 civilistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií