Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi vraj neďaleko Moskvy zostrelili ďalší ukrajinský dron, bol to už tretí pokus o útok

Dve bezpilotné lietadlá zaútočili na hlavné mesto Ruska aj v pondelok.

28.7.2023 (SITA.sk) – Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že v piatok skoro ráno zostrelili neďaleko Moskvy ukrajinské bezpilotné lietadlo. Bol to už tretí útok alebo pokus oň v podaní dronu na oblasť okolo ruskej metropoly.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa ministerstva neevidujú po incidente žiadne zranenia ani škody. Dron vraj zostrelili v Moskovskej oblasti, ale nekonkretizovali miesto.

Dve bezpilotné lietadlá zaútočili na hlavné mesto Ruska aj v pondelok. Jeden dron dopadol v centre mesta neďaleko sídla ministerstva obrany pozdĺž rieky Moskva asi tri kilometre od Kremľa. Druhý dron zasiahol administratívnu budovu v južnej časti Moskvy a zasiahol niekoľko horných poschodí.

Pri ďalšom útoku zo 4. júla ruská armáda uviedla, že štyri bezpilotné lietadlá zostrelila protivzdušná obrana na okraji Moskvy a piaty zablokovali prostriedkami elektronického boja a prinútili k pádu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Dron, rusko-ukrajinský konflikt, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk – Rusi vraj neďaleko Moskvy zostrelili ďalší ukrajinský dron, bol to už tretí pokus o útok © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií