fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi vraj odvádzajú deti zo škôl a škôlok v Enerhodare, na Krym berú aj nábytok a matrace

Nútená evakuácia sa začala a bude trvať do 20. apríla.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.4.2023 (SITA.sk) – Rusi údajne začali s nútenou evakuáciou detí zo škôl a škôlok v okupovanom meste Enerhodar, ktoré sa nachádza pri Záporožskej jadrovej elektrárni, na Krym.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na energetickú spoločnosť Enerhoatom. Tá tvrdí, že informácie o evakuácii šíria v školách a škôlkach. Evakuácia sa začala a bude trvať do 20. apríla.

„Plánujú vziať deti na Krym na autobusoch elektrárne, čím údajne zlegalizujú krádež dopravy Záporožskej jadrovej elektrárne, ktorú využívajú zamestnanci na cestu do práce. Okupanti začali brať nábytok, matrace a ďalšie veci z mestských škôlok,“ uviedol Enerhoatom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V októbri 2022 starosta Melitopoľa vyhlásil, že Rusi nevrátili deti, ktoré vzali z okupovaného Enerhodaru do „letných táborov“ v Rusku a na okupovanom Kryme, ich rodičom. Tieto deti zostali v týchto táboroch na neurčito.

Viac k témam: Evakuácia, Krym, Melitopoľ, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, vojnoví zajatci, Záporožie
Zdroj: SITA.sk – Rusi vraj odvádzajú deti zo škôl a škôlok v Enerhodare, na Krym berú aj nábytok a matrace © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Putin podpísal dekrét, ktorý umožní deportáciu Ukrajincov z okupovaných oblastí
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií