Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi vyhodili do vzduchu kľúčový most pri obliehanom Bachmute (video)

Polícia dúfa, že most opravia v najbližších dňoch, keďže predstavuje životne dôležitú tepnu pre pohyb civilistov a dopĺňanie zásob, ako je munícia.

3.3.2023 (SITA.sk) – Ruské sily vyhodili v noci na piatok do vzduchu kľúčový most spájajúci obliehané mesto Bachmut s neďalekou dedinou Chromove. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na políciu v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Polícia v meste Kosťantynivka pre CNN uviedla, že dúfa, že most opravia v najbližších dňoch, keďže predstavuje životne dôležitú tepnu pre pohyb civilistov a dopĺňanie zásob, ako je munícia. Most je zároveň na poslednej hlavnej zásobovacej trase z Bachmutu do mesta Časiv Jar.

Ukrainian forces blowing up a railway bridge somewhere near Bakhmut. pic.twitter.com/rhWJt1AZOO
— Koba (@Roberto05246129) March 3, 2023

Ukrajinská armáda má stále prístup do mesta cez prašné cesty a polia, uviedla polícia. Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl priznal, že Rusom sa podarilo dosiahnuť v meste územné zisky a už neoperujú len na perifériách. Ukrajinskí velitelia zároveň uviedli, že sa zatiaľ z Bachmutu neplánujú stiahnuť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, boj v Doneckej oblasti, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi vyhodili do vzduchu kľúčový most pri obliehanom Bachmute (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií