Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi zaútočili na Ukrajinu dronmi a riadenými strelami Ch-59, protivzdušná obrana rakety zostrelila

Rakety Rusi vypálili z okupovanej časti Záporožskej oblasti.

30.10.2023 (SITA.sk) – Ruské sily podľa ukrajinských vzdušných síl v noci na pondelok na Ukrajinu zaútočili dvanástimi dronmi Šáhid a dvomi riadenými raketami Ch-59.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Protivzdušná obrana Ukrajiny všetky drony a rakety zostrelila. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent. Rakety Rusi vypálili z okupovanej časti Záporožskej oblasti a dronmi zaútočili z prístavného mesta Primorsko-Achtarsk v Krasnodarskom kraji na juhu Ruska.

V Mykolajivskej oblasti na juhu Ukrajiny protivzdušná obrana zničila päť bezpilotných lietadiel Šáhid -131/136, uviedol jej gubernátor Vitalij Kim na komunikačnej platforme Telegram. Rakety Ch-59 Ukrajinci zostrelili nad Dnipropetrovskou oblasťou, povedal jej gubernátora Serhij Lysak. Trosky rakiet podľa neho dopadli na okres Dnipro.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: bezpilotné lietadlá, Dnipropetrovská oblasť, drony Šáhid, Protivzdušná obrana, ruské sily, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, útok dronmi, Vzdušné sily, Záporožie
Zdroj: SITA.sk – Rusi zaútočili na Ukrajinu dronmi a riadenými strelami Ch-59, protivzdušná obrana rakety zostrelila © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií