fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi získali kontrolu nad ukrajinským Bachmutom, potvrdil Zelenskyj. Z mesta zostali len trosky

Zelenskyj uviedol, že Ukrajina stratila pozície v meste, v ktorom však v skutočnosti po ruských útokoch už nič nezostalo.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu priznal, že Rusko prevzalo kontrolu nad mestom Bachmut v Doneckej oblasti po krvavej osemmesačnej bitke.

Potvrdil tak sobotňajšie slová šéfa žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina o dobytí Bachmutu, z ktorého však zostali už len trosky.

Bachmut zostal len v srdciach

Zelenskyj uviedol, že Ukrajina stratila pozície v meste, v ktorom však v skutočnosti po ruských útokoch už nič nezostalo.

„Musíte pochopiť, že tam nič nie je. Všetko zničili,“ povedal o Rusoch a dodal: „Pre dnešok je Bachmut len v našich srdciach. Na tomto mieste nič nie je.“

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj hovoril po boku amerického prezidenta Joea Bidena na samite skupiny G7 v japonskej Hirošime.

Ukrajinská armáda predtým odmietla Prigožinove tvrdenia s tým, že o Bachmut sa naďalej bojuje, predovšetkým na západnom okraji mesta.

Aký má dobytie mesta význam

Zelenskyj v marcovom rozhovore pre agentúru AP zdôraznil dôležitosť obrany Bachmutu a povedal, že jeho pád by mohol Rusku pomôcť získať medzinárodnú podporu pre dohodu, ktorá by mohla vyžadovať, aby Kyjiv urobil neprijateľné kompromisy.

Prečítajte si tiež:
Putin robí taktické vojenské rozhodnutie o ofenzíve, riadi pohyb vojakov v Donbase

Analytici uviedli, že dobytie Bachmutu by bolo síce pre Ukrajinu ranou a poskytlo by Rusku určité taktické výhody, ale neukázalo by sa ako rozhodujúce pre výsledok vojny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi získali kontrolu nad ukrajinským Bachmutom, potvrdil Zelenskyj. Z mesta zostali len trosky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií