Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi zvýšili počet vojakov v Charkovskej oblasti. Aj napriek tomu nedokážu prelomiť ukrajinskú obranu

Syrskyj dodal, že aktivity ruskej armády komplikuje nasadenie ukrajinských záložných jednotiek do „horúcich“ oblastí frontovej línie.

30.5.2024 (SITA.sk) – Rusko podľa hlavného veliteľa ukrajinskej armády zvyšuje počet vojakov v blízkosti Charkovskej oblasti, ale nedostatočne na to, aby dokázalo prelomiť ukrajinskú obranu. Oleksandr Syrskyj vo štvrtok uviedol, že Moskva zhromažďuje vojakov pri obciach Strileča a Lypci a pri meste Vovčansk, ale ich počet nestačí na odštartovanie novej ofenzívy. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Syrskyj dodal, že aktivity ruskej armády komplikuje nasadenie ukrajinských záložných jednotiek do „horúcich“ oblastí frontovej línie. Na Facebooku ďalej napísal, že Kyjev v Charkovskej oblasti naakumuloval zásoby munície a degradoval ruské sily, čo znížilo ofenzívne kapacity Rusov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: Charkovská oblasť, ruská amáda, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusi zvýšili počet vojakov v Charkovskej oblasti. Aj napriek tomu nedokážu prelomiť ukrajinskú obranu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií