Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi zvyšujú počet útokov pri ukrajinskej Novopavlivke, podľa britských analytikov však nenapredujú

V novopavlivskom smere sa v marci odohralo až 38 percent všetkých ruských útokov.

4.4.2024 (SITA.sk) – Rusko zvýšilo počet útokov v smere na Novopavlivku v Zaporižžskej oblasti, kde nebolo úspešné. Celkovo sa však v marci počet útokov pozdĺž frontovej línie znížil. V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine to uviedlo britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V novopavlivskom smere sa v marci odohralo až 38 % všetkých ruských útokov. „Napriek tomuto úsiliu Rusko nedosiahlo výrazný pokrok v tejto oblasti a pokračuje v boji o malé osady vrátane Novomychajlivky, Heorhijivky a Urožajného,“ uvádza sa v správe.

Britskí analytici zároveň poznamenávajú, že v marci tohto roka sa počet ruských útokov na frontovej línii znížil o 9 % v porovnaní s predošlým mesiacom. Vo februári tvorili útoky na Avdijivku až tretinu všetkých ruských pokusov o ofenzívu. V marci však v tejto oblasti klesol počet útokov o približne 75 %.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Britské ministerstvo obrany, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusi zvyšujú počet útokov pri ukrajinskej Novopavlivke, podľa britských analytikov však nenapredujú © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií