fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rúška aj rukavice, Nitra mala prvýkrát v histórii špeciálnu covidovú volebnú komisiu

Vstupovalo sa iba do priestorov, ktoré boli na to vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.1.2023 (Webnoviny.sk) – Nitra mala prvýkrát v histórii špeciálnu covidovú volebnú komisiu. Covidových voličov, ktorí sa do piatku 20. januára do 12:00 prihlásili so žiadosťou o účasti na referende, navštívila špeciálna komisia. Tú mal v Nitre na starosti okresný úrad.

Viac o téme: Referendum o zmene ústavy

„Mali sme prihlásených štyroch občanov a všetci riadne a bez problémov odvolili,” uviedla pre agentúru SITA predsedníčka komisie Ivana Baková. Dodala, že členovia komisie, ktorí chodili za covidovými voličmi, mali na sebe rúška, rukavice a používali dezinfekciu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Referendum 2023 o zmene ústavy (fotografie)

„Vstupovalo sa iba do priestorov, ktoré boli na to vyhradené, takže nejaký blízky kontakt s chorými na COVID-19 členovia komisie nemali. Ľuďom sme dali obálku, ktorú nám po zakrúžkovaní a zalepení vrátili vhodením do prinesenej urny,” dodala Baková s tým, že voliči mali pri tom na tvári respirátory.

Viac k témam: Referendum 2023 o zmene ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Rúška aj rukavice, Nitra mala prvýkrát v histórii špeciálnu covidovú volebnú komisiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Deň solidarity medzi generáciami: pomôžte seniorom prekonať strach z technológií
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií