fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská armáda má v Bielorusku vojenské cvičenia, vyhlásil Putin po boku s Lukašenkom a povedal dôvod

Putin povedal, že takéto opatrenia sú nevyhnutné pre napätú situáciu na vonkajších hraniciach štátu Únie (Ruska a Bieloruska).

Máte tip? napíšte nám mailom

20.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin vyhlásil, že ruská armáda v súčasnosti vykonáva vojenské cvičenia na území Bieloruska. Podľa šéfa Kremľa sa tak deje v rámci úsilia o ochranu bezpečnosti oboch krajín. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vo vyhlásení po boku bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka v Minsku Putin povedal, že Bielorusko budú naďalej úzko spolupracovať vo vojenskej oblasti, vymieňať si skúsenosti a vyvíjať vojenské vybavenie a zbrane.

Putin povedal, že „takéto opatrenia sú nevyhnutné“ pre napätú situáciu „na vonkajších hraniciach štátu Únie (Ruska a Bieloruska)“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojenská invázia, Vojenské cvičenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská armáda má v Bielorusku vojenské cvičenia, vyhlásil Putin po boku s Lukašenkom a povedal dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií