Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská armáda sa podľa Prigožina snaží zničiť Vagnerovcov, ich konanie sa dá prirovnať k velezrade

Žoldnierska skupina sa aktívne zapája do bojov na Ukrajine a ruská armáda jej podľa jej šéfa nedodáva muníciu.

21.2.2023 (SITA.sk) – Zakladateľ ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny obvinil ruského ministra obrany a náčelníka generálneho štábu, že sa ich pokúšajú zničiť nedodaním munície bojovníkom na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Milionár Jevgenij Prigožin, blízky spojenec ruského vodcu Vladimira Putina, vo zvukovom vyhlásení zverejnenom jeho hovorcami odsúdil „priamy odpor“ ruskej armády, „čo nie je nič iné ako pokus zničiť Vagnerovcov“.

Velezrada ruskej armády

Ruský minister obrany Sergej Šojgu a náčelník generálneho štábu ruských síl Valerij Gerasimov rozdávajú rozkazy nedodávať Vagnerovcom muníciu a nepodporovať ich zo vzduchu. Skupina sa aktívne zapája do ťažkých bojov na východe Ukrajiny.

Podľa Prigožina sa to dá „prirovnať k velezrade práve vo chvíli, keď Vagnerovci bojujú za Bachmut, pričom každý deň strácajú stovky bojovníkov“.

Snažia sa o dobytie Bachmutu

Agentúra AP upozorňuje, že Prigožinove tvrdenia sa nedajú nezávisle overiť a ruská armáda ich bezprostredne nekomentovala.

Prigožin a jeho bojovníci už týždne obviňujú, že im ruská armáda neposkytuje dostatok munície, keď sa snažia o dobytie Bachmutu, kľúčového mesta v čiastočne okupovanej ukrajinskej Doneckej oblasti. Obvinenia tiež zdôrazňujú dlhotrvajúce napätie medzi súkromnou armádou, ktorá má nejasné právne postavenie, keďže ruské zákony zakazujú súkromné vojenské spoločnosti, a ruskou armádou.

Viac k témam: Bachmut, boj v Doneckej oblasti, rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci
Zdroj: SITA.sk – Ruská armáda sa podľa Prigožina snaží zničiť Vagnerovcov, ich konanie sa dá prirovnať k velezrade © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií