fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruska čaká proces v kauze Maják nádeje, z peňazí nadácie údajne financoval slávny muzikál

Bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva čelí obžalobe pre subvenčný podvod.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.12.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalého riaditeľa televízie Markíza a exministra hospodárstva Pavla Ruska čaká ďalší súdny proces. Okresný súd Bratislava I konkrétne vytýčil na stredu 7. decembra hlavné pojednávanie vo veci zločinu subvenčného podvodu. Prípad sa týka azylového centra Maják nádeje. Rusko je právoplatne odsúdený pre falšovanie miliónových televíznych zmeniek na 19 rokov väzenia. Na Okresnom súde Bratislava II zároveň čelí procesu pre údajnú objednávku vraždy jeho bývalej obchodnej partnerky Silvie Klaus Volzovej.

Nadácia Markíza

Stíhanie v kauze Maják nádeje bolo pritom dvakrát zastavené, prokurátorka však neskôr dala vyšetrovateľovi pokyn opäť konať a vec došetriť. Centrum bolo zriadené v roku 2002 ako spoločná nezisková organizácia bratislavského Starého Mesta a Nadácie Markíza.

Mestská časť pre ňu poskytla budovu na Karpatskej ulici. Začiatkom roka 2015 prevzal vedenie centra Pavol Rusko.

Rómeo a Júlia

Podľa medializovaných informácií z finančných prostriedkov určených na fungovanie Majáka nádeje financoval muzikál Rómeo a Júlia, ktorý produkoval v Prahe. Rusko sa obvineniu bránil tým, že peniaze nadácii vrátil prostredníctvom predaja lístkov.

Prečítajte si tiež:
Za tunelom Sitina sa zrazili tri kamióny, došlo k úniku prevádzkových kvapalín (foto)

V kauze centra pre zneužívané ženy sa viedlo aj trestné stíhanie pre porušenie povinností pri správe cudzieho majetku. To sa týkalo zámeru predať jeho budovu.

Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruska čaká proces v kauze Maják nádeje, z peňazí nadácie údajne financoval slávny muzikál © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií