fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská ofenzíva pri Bachmute je čoraz slabšia, na Kryme však zaznamenali útok dronmi na bojové lode

V najnovšej správe to tvrdí britské ministerstvo obrany.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.3.2023 (SITA.sk) – Ruská ofenzíva pri Bachmute v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny slabne, no pre obrancov mesta je situácia naďalej zložitá. V najnovšej správe to tvrdí britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Britov ukrajinské sily nedávno podnikli lokálny protiútok západne od Bachmutu, aby znížili ruský tlak na zásobovaciu trasu H-32.

„Boj pokračuje okolo centra mesta a ukrajinská obrana zostáva ohrozená obkľúčením zo severu a juhu. Existuje však reálna možnosť, že ruský útok na mesto stráca dynamiku, ktorú mal, čiastočne preto, že ruské ministerstvo obrany prerozdelilo niektoré jednotky na iné miesta,“ poznamenali Briti.

Zmarený útok dronmi

Ruskom dosadený predstaviteľ prístavného mesta Sevastopoľ na Kryme zas tvrdí, že v stredu zmarili útok dronmi. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„Do tejto chvíle boli zničené tri objekty. Pokúšali sa preniknúť do zálivu a naši námorníci na ne vystrelili z ručných zbraní. Na jeden dron musela zareagovať naša protivzdušná obrana,“ oznámil prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram sevastopoľský gubernátor Michail Razvožajev a dodal, že bojové lode nie sú poškodené a nehlásia ani žiadne obete.

Prečítajte si tiež:
Vyhráme a Rusko sa rozpadne, povedal Reznikov na Deň nezávislosti

CNN toto tvrdenie nedokázala nezávisle overiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Úder zničil ruské strely Kalibr

Správa o zmarenom útoku dronmi prišla po tom, ako ukrajinské ministerstvo obrany uviedlo, že úder zničil ruské strely Kalibr, ktoré prepravovali vlakom v krymskom meste Džankoj.

Ukrajinské úrady sa k zodpovednosti za tento úder priamo neprihlásili, ale uviedli, že poslúži na ďalšiu „demilitarizáciu Ruska a prípravu Krymského polostrova na deokupáciu“.

Sevastopoľ je najväčšie mesto na anektovanom Krymskom polostrove a je domovom ruskej Čiernomorskej flotily. Kotvia tam niektoré z najdôležitejších ruských lodí, vrátane tých, ktoré sú vybavené strelami s plochou dráhou letu. Spojené štáty už v minulosti obvinili Rusko, že práve z lodí v Čiernom mori odpaľuje rakety na civilné ciele na Ukrajine.

Viac k témam: Bachmut, boj v Doneckej oblasti, Drony, Krym, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Ruská ofenzíva pri Bachmute je čoraz slabšia, na Kryme však zaznamenali útok dronmi na bojové lode © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií