Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská pravoslávna cirkev tajne verbuje bojovníkov pre potreby vojny na Ukrajine

Výcvik regrútov vykonávajú výlučne vo vnútri objektov ruskej pravoslávnej cirkvi.

20.10.2023 (SITA.sk) – Ruská pravoslávna cirkev vytvorila súkromné vojenské spoločnosti na nábor a výcvik bojovníkov pre potreby vojny na Ukrajine. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na Ukrajinskú bezpečnostnú službu (SBU).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tá na Telegrame uviedla, že ruská pravoslávna cirkev sa „zaoberala náborom a bojovým výcvikom žoldnierov pre vojnu proti Ukrajine“. Podľa SBU pri výbere potenciálnych bojovníkov sú „uprednostňovaní muži, ktorí už slúžili vo vojenských jednotkách agresorskej krajiny a majú bojové skúsenosti“.

Po zaradení žoldnierov do radov súkromnej vojenskej skupiny moskovskej cirkvi absolvujú vojensko-taktický a požiarny výcvik pod vedením inštruktorov ruských špeciálnych služieb,“ dodala SBU.

Ukrajinská bezpečnostná služba tiež uviedla, že s cieľom zamaskovať bojový výcvik organizátori „vykonávajú výcvik regrútov“ výlučne vo vnútri objektov ruskej pravoslávnej cirkvi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Pravoslávna cirkev, rusko-ukrajinský konflikt, Výcvik vojakov, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruská pravoslávna cirkev tajne verbuje bojovníkov pre potreby vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií