Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské bombardovanie zabilo na Ukrajine civilistu, vojak údajne zavraždil aj rodinu s dvomi deťmi

Smrteľné zranenie utrpel 46-ročný muž v dedine ležiacej severovýchodne od mesta Cherson a zomrel v nemocnici.

29.10.2023 (SITA.sk) – V Rusmi okupovanom ukrajinskom meste Volnovacha v Doneckej oblasti zastrelili deväť civilistov, vrátane rodiny s dvomi deťmi. Telá našli v súkromnom dome.

Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje ruský spravodajský kanál ASTRA na komunikačnej platforme Telegram. „Vraždy spáchal vojak ruských ozbrojených síl. Pohádal sa s Natašiným manželom,“ povedal pre kanál ASTRA známy zavraždenej rodiny.

Zavraždená rodina

Príbuzní obetí uviedli, že rodina bola zavraždená v piatok 27. októbra, v deň narodenín jedného jej člena. Okrem štvorčlennej rodiny, a to manželov Andrija a Nataše a ich detí Naste a Mykytu, boli v dome zabití ďalší piati ľudia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa novinára Denisa Kazanského sa Andrij pohádal s niekoľkými kadyrovcami (žoldnieri podporujúci proruského čečenského lídra Ramzana Kadyrova), ktorí chceli zabrať jeho dom. Kadyrovci sa mu rozhodli pomstiť, do jeho domu prišli počas narodeninovej oslavy a všetkých zabili.

Ruské bombardovanie

Smrteľné zranenie utrpel aj 46-ročný muž pri ruskom bombardovaní v dedine ležiacej severovýchodne od mesta Cherson a zomrel v nemocnici. Informovali o tom miestne ukrajinské úrady. Zranenie podľa regionálnej vojenskej administratívy utrpela aj 43-ročná žena. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Rusko bombarduje časť Chersonskej oblasti ležiacu na západnom brehu rieky Dnipro odvtedy, ako ju na jeseň minulého roka oslobodila ukrajinská armáda.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Civilisti, Doneck, ruské bombardéry, rusko-ukrajinský konflikt, Vražda
Zdroj: SITA.sk – Ruské bombardovanie zabilo na Ukrajine civilistu, vojak údajne zavraždil aj rodinu s dvomi deťmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií