Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské delostrelectvo poškodilo tepelnú elektráreň v Doneckej oblasti, jedna obec zostala bez elektriny

Rusko v noci zaútočilo na jednu z tepelných elektrární energetickej spoločnosti DTEK.

31.10.2023 (SITA.sk) – Ruská armáda zaútočila na tepelnú elektráreň ukrajinskej energetickej spoločnosti DTEK v Doneckej oblasti neďaleko frontu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Bez elektriny zostala jedna obec. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje ukrajinského ministra vnútra Ihora Klymenka. Minister konštatoval, že energetické zariadenie v Doneckej oblasti Rusi bombardovali delostrelectvom.

Rusko v noci na utorok zaútočilo na jednu z tepelných elektrární v Doneckej oblasti. Tento teroristický útok vážne poškodil zariadenie a obyvatelia jednej z obci neďaleko elektrárne zostali bez elektriny a vody. Našťastie nie sú nijaké obete,“ uviedla firma DTEK.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: donecká oblasť, Elektráreň, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister vnútra, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruské delostrelectvo poškodilo tepelnú elektráreň v Doneckej oblasti, jedna obec zostala bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií