Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské jednotky sú pod mimoriadnym tlakom, trápi ich vyčerpanie z boja i nedostatok munície

Rusko tiež čelí problémom so zásobovaním svojich síl po výbuchu na Krymskom moste zo 17. júla a po útoku na Čonharský most z 29. júla.

1.8.2023 (SITA.sk) – Intenzívne boje vo dvoch sektoroch južnej frontovej línie na Ukrajine poriadne vyčerpávajú ruské sily. V najnovšej správe o vojne na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Britov pri Orichive v Záporožskej oblasti Rusi „veľmi pravdepodobne zápasia s únavou z boja“ pre skutočnosť, že bojujú s ukrajinskými útokmi už viac ako osem týždňov.

Južne od Velykej Novosilky v Doneckej oblasti sú podľa správy ruské sily „pod mimoriadnym tlakom“ a potrebujú rotáciu.

Ministerstvo zároveň dodalo, že nedostatok delostreleckej munície a nedostatok záloh sú „bežnými problémami ruských veliteľov“ na juhu krajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Hovorkyňa južného veliteľstva ukrajinských síl Natalia Humeňuková uviedla, že Rusko čelí problémom so zásobovaním svojich síl po výbuchu na Krymskom moste zo 17. júla a po útoku na Čonharský most z 29. júla.

Viac k témam: Čonharský most, Krymský most, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Ruské jednotky sú pod mimoriadnym tlakom, trápi ich vyčerpanie z boja i nedostatok munície © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií