Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské média potvrdili mená viac ako 50-tisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine, skutočný počet sa však odhaduje na dvojnásobok

Počet nezahŕňa vojakov z Ruskom okupovaných území Ukrajiny.

5.4.2024 (SITA.sk) – Ruská služba BBC a nezávislé ruské médium Mediazona potvrdili totožnosť viac ako 50-tisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Mená mŕtvych zistili z otvorených zdrojov, v ktorých sa uvádzajú len potvrdené prípady zabitia. BBC odhaduje, že skutočný počet je pravdepodobne vyšší ako 100-tisíc. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Počet nezahŕňa vojakov z Ruskom okupovaných území Ukrajiny. Podľa prieskumu BBC zahynulo približne 23 400 vojakov z okupovanej Doneckej a Luhanskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruské média potvrdili mená viac ako 50-tisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine, skutočný počet sa však odhaduje na dvojnásobok © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií