Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské ministerstvo zahraničia si predvolalo americkú veľvyslankyňu

Ruské ministerstvo zahraničia varovalo pred akýmikoľvek pokusmi o zasahovanie do vnútorných záležitostí Ruska.

7.3.2024 (SITA.sk) – Ruské ministerstvo zahraničia si vo štvrtok predvolalo americkú veľvyslankyňu Lynne Tracy a zároveň varovalo pred akýmikoľvek pokusmi o zasahovanie do vnútorných záležitostí Ruska pred nadchádzajúcimi prezidentskými voľbami.

Pohreb Navaľného

Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent, ktorý pripomína, že Tracy bola medzi západnými diplomatmi prítomnými na nedávnom pohrebe ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného.

Ruský rezort zahraničia oznámil, že si predvolali Tracy pre podporu troch mimovládnych organizácií zo strany amerického veľvyslanectva s cieľom vykonať „protiruské programy a projekty“ pod rúškom „vzdelávacej a kultúrnej výmeny“.

Mimovládne organizácie

Americká ambasáda musí prestať podporovať tieto mimovládne organizácie, inak sa bude považovať za porušovateľa ruských zákonov, tvrdí Moskva.

Ministerstvo tiež pohrozilo vyhostením zamestnancov veľvyslanectva, ktorí „šíria dezinformácie“ v súvislosti s blížiacimi sa voľbami alebo ruskou inváziou na Ukrajinu.

Viac k témam: Americká veľvyslankyňa, Mimovládne organizácie, opozičný líder, Ruská invázia, ruské ministerstvo zahraničia, ruské prezidentské voľby
Zdroj: SITA.sk – Ruské ministerstvo zahraničia si predvolalo americkú veľvyslankyňu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií