fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské sily na Ukrajine venujú veľa úsilia posilňovaniu obrany

Ruská armáda na mnohých úsekoch frontu buduje polia s protitankovými a protipechotnými mínami, uviedol britský rezort obrany.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily na Ukrajine podľa britských spravodajských informácií vynakladajú veľa úsilia na posilnenie svojich obranných pozícií.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ministerstvo obrany Veľkej Británie v najnovšej aktualizácii správy o vývoji vojny uviedlo, že ruská armáda od októbra na mnohých úsekoch frontu buduje polia s protitankovými a protipechotnými mínami. Dodalo však, že tieto obranné opatrenia pravdepodobne nie sú také efektívne, ako by Rusi chceli. Informuje o tom portál news.sky.com.

„Mínové polia pre vycvičených vojakov predstavujú prekážku len vtedy, ak sú pozorované a sú pod dosahom paľby,” konštatovalo britské ministerstvo. „Veľkým problémom pre ruské sily pravdepodobne bude nedostatok prieskumných prostriedkov a trénovaného personálu na monitorovanie veľkých oblastí nových mínových polí,” dodal britský rezort obrany.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské sily na Ukrajine venujú veľa úsilia posilňovaniu obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií