Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské sily zabili dvoch ľudí podozrivých z teroristických útokov, zadržali ich na predmestí mesta Naľčik

K zodpovednosti za útok sa prihlásila odnož Islamského štátu.

11.4.2024 (SITA.sk) – Ruské špeciálne sily zabili pri prestrelke dvoch ľudí podozrivých z plánovania teroristických útokov. Štátny protiteroristický výbor uviedol, že podozrivých zablokovali na predmestí mesta Naľčik v Kabardsko-balkarskej republike a oni spustili paľbu na špeciálne sily Federálnej bezpečnostnej služby (FSB).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Výbor neposkytol podrobnosti o tom, čo podozriví plánovali. Incident sa odohral v čase zvýšených bezpečnostných obáv po teroristickom útoku na koncertnú sieň pri Moskve z 22. marca, ktorý si vyžiadal 145 mŕtvych.

K zodpovednosti za útok sa prihlásila odnož Islamského štátu. Kabardsko-balkarská republika sa nachádza v regióne Severného Kaukazska na juhu Ruskej federácie, kde už desaťročia tlie islamský extrémizmus.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: plánovanie teroristického útoku, Teroristický útok
Zdroj: SITA.sk – Ruské sily zabili dvoch ľudí podozrivých z teroristických útokov, zadržali ich na predmestí mesta Naľčik © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií