Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské útoky na energetickú infraštruktúru zvyšujú riziko šírenia infekčných chorôb, prerušujú dodávky vody

Ľudia tak nemôžu dodržiavať základné hygienické normy, ako je umývanie rúk alebo zeleniny.

20.6.2024 (SITA.sk) – Ruské útoky na ukrajinskú energetickú infraštruktúru zvyšujú riziko šírenia infekčných chorôb, ako je napríklad hepatitída, keďže pri výpadku elektrickej energie sú často prerušené dodávky vody.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Uviedol to ukrajinský minister zdravotníctva Viktor Ljaško v rozhovore pre ukrajinskú službu BBC, informuje spravodajský web Kyiv Independent.

Keď sú dodávky vody prerušené, ľudia nemôžu dodržiavať základné hygienické normy, ako je umývanie rúk alebo zeleniny, povedal Ljaško.

Minister zdravotníctva dodal, že výpadky elektrickej energie ovplyvňujú aj schopnosť ľudí skladovať potraviny v správnych podmienkach, čo vedie k zvýšenému riziku otravy potravinami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: Infekčné ochorenie, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruské útoky na energetickú infraštruktúru zvyšujú riziko šírenia infekčných chorôb, prerušujú dodávky vody © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií