Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské útoky poškodili energetickú infraštruktúru vo viacerých oblastiach na Ukrajine

Na postihnutých miestach sú už tímy, ktoré posudzujú škody spôsobené ruskými útokmi.

20.6.2024 (SITA.sk) – Ruské útoky v noci na štvrtok poškodili energetickú infraštruktúru vo Vinnyckej, Kyjevskej, Dnipropetrovskej a Doneckej oblasti. Hlási to ukrajinská štátna energetická spoločnosť Ukrenerho, informuje web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na postihnutých miestach sú už tímy, ktoré posudzujú škody spôsobené ruskými útokmi. V Dnipropetrovskej oblasti v dôsledku útokov utrpeli zranenia najmenej traja ľudia. Sú to muži vo veku 30, 41 a 63 rokov, uviedol regionálny gubernátor Serhij Lysak. Dvoch zranených hospitalizovali.

V okrese Nikopol v Dnipropetrovskej oblasti tiež vznikli škody na siedmich súkromných domoch, piatich skladoch, autách a elektrickom vedení. Podľa ukrajinských vzdušných síl Rusko zaútočilo najmenej deviatimi raketami a 27 dronmi. Ukrajinské sily zničili všetky bezpilotné lietadlá a päť rakiet.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: energetická infraštruktúra, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk – Ruské útoky poškodili energetickú infraštruktúru vo viacerých oblastiach na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií