Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské útoky v Doneckej oblasti pripravili o život päť civilistov, ďalší sú zranení

Od začiatku invázie na Ukrajinu zabili Rusi v Doneckej oblasti najmenej 1 978 civilistov a ďalších najmenej 4 925 zranili.

27.5.2024 (SITA.sk) – Najmenej päť ukrajinských civilistov prišlo uplynulý deň o život a ďalší traja utrpeli zranenia pri ruských útokoch na Doneckú oblasť. Uviedol to na komunikačnej platforme Telegram šéf vojenskej administratívy oblasti Vadym Filaškin, informuje web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusko zabíja civilistov! Rusi zabili päť obyvateľov Doneckej oblasti,“ konštatoval Filaškin. Od začiatku invázie na Ukrajinu zabili Rusi v Doneckej oblasti najmenej 1 978 civilistov a ďalších najmenej 4 925 zranili. Filaškin dodal, že údaj o počte zabitých a zranených obyvateľov nezahŕňa okupované mestá Mariupoľ a Volnovacha.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruské útoky v Doneckej oblasti pripravili o život päť civilistov, ďalší sú zranení © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií