Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí okupanti majú personálnu krízu na východe Ukrajiny, nedostatok ľudí priamo ničí plány Kremľa

V ruských „multifunkčných centrách“ majú obsadených iba 60 % potrebných pozícií.

27.10.2023 (SITA.sk) – Rusi nemôžu pre nedostatok miestneho obyvateľstva obsadiť pozície vo svojich „multifunkčných centrách“ v okupovaných oblastiach na východe Ukrajiny, v ktorých vydávajú ruské pasy. Referuje o tom na svojom webe ukrajinské Centrum národného odporu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Väčšina ľudí už opustila okupované územia, vrátane tých, ktorí odišli do Ruska, časť zmobilizovali do ruskej armády a ďalšia časť obyvateľstva zámerne odmietla pracovať pre nepriateľa,“ uvádza spomenuté centrum. V ruských „multifunkčných centrách“ preto majú obsadených iba 60 % potrebných pozícií, čo neumožňuje plnohodnotnú prevádzku.

Centrum uvádza, že tieto strediská sa zaoberajú vydávaním ruských pasov a iných dokumentov, preto ich personálne poddimenzovanie „priamo ničí plány Kremľa“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské Centrum národného odporu, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruskí okupanti majú personálnu krízu na východe Ukrajiny, nedostatok ľudí priamo ničí plány Kremľa © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií