Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí okupanti majú rekordné straty, za posledný mesiac prišli o takmer 40-tisíc vojakov

Referuje o tom ukrajinské ministerstvo obrany.

2.6.2024 (SITA.sk) – Ruské sily stratili v máji 38 940 vojakov, čo je najvyšší mesačný údaj od začiatku vojny. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie ukrajinského ministerstva obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„38 940 – straty ruského personálu v máji 2024. Je to najvyššie mesačné číslo od začiatku rozsiahlej invázie,“ uviedlo ministerstvo.

Britské obranné spravodajstvo tento týždeň odhadlo, že celkový počet ruských obetí, zabitých a zranených, od začiatku totálnej vojny pravdepodobne dosiahol 500-tisíc, čo odráža vyčerpávajúcu ofenzívu, ktorú Rusko naďalej vedie na širokom fronte.

Počas soboty prišli ruskí okupanti na ukrajinskom fronte podľa generálneho štábu ukrajinskej armády o ďalších 1 080 vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruskí okupanti majú rekordné straty, za posledný mesiac prišli o takmer 40-tisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií