Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí prebehlíci podstupujú vojenský výcvik v Kyjevskej oblasti, jednotka je plná disidentov z rôznych etník

Jednotku vytvoril bývalý dôstojník ruskej vojenskej rozviedky.

25.10.2023 (SITA.sk) – Ruskí prebehlíci na tajnom mieste v Kyjevskej oblasti podstupujú vojenský výcvik. Ako referuje web news.sky.com, sibírsky prápor bojuje na strane Ukrajiny a tvoria ho Rusi. Tento prápor vytvoril bývalý dôstojník ruskej vojenskej rozviedky s cieľom narušiť ruské aktivity.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zakladateľ Vladislav Ammosov pre rozhlasovú stanicu Slobodná Európa povedal, že jeho prápor je „pripravený okamžite nasadiť na ruské územie ako súčasť sabotážnej a prieskumnej skupiny a zničiť nepriateľov“ podporujúcich Putina a jeho spojencov.

Ammosov povedal, že jednotka je plná disidentov z rôznych etník, ktorí tvrdia, že s etnickými menšinami sa v Rusku zaobchádza ako s občanmi druhej kategórie. Predchádzajúce správy tiež naznačovali, že sú nadmerne zastúpení v bojových stratách Ruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: ruskí prebehlíci, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Vojenský výcvik
Zdroj: SITA.sk – Ruskí prebehlíci podstupujú vojenský výcvik v Kyjevskej oblasti, jednotka je plná disidentov z rôznych etník © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií